Η ελληνική ναυτιλία ανοίγεται στις θάλασσες του κόσμου
Το τέλος του Α΄ Παγκοσμίου Πολέμου βρίσκει την ελληνική εμπορική ναυτιλία σχεδόν αποδεκατισμένη. Όμως, οι Έλληνες πλοιοκτήτες, κατά το Μεσοπόλεμο, θα αγωνιστούν σκληρά και θα επανέλθουν δυναμικά στις θάλασσες του κόσμου, με τον ελληνικό στόλο να ανοίγεται στις εκτός Μεσογείου θάλασσες. Το 1938 ο ελληνικός εμπορικός στόλος έχει κατακτήσει την 9η θέση στην κλίμακα των μεγάλων εθνικών εμπορικών στόλων του κόσμου. Η ελληνική ναυτιλία θα προσανατολιστεί προς την tramp ναυτιλία, με τα δρομολόγια Βρετανίας-Αργεντινής να αναδεικνύονται ως τα πλέον προτιμητέα, και κυρίως προς το Ρίο ντε λα Πλάτα, ενώ τα ελληνικά υπερωκεάνια συνέχιζαν να μεταφέρουν Έλληνες μετανάστες προς την αμερικανική ήπειρο.
![1 Το νεότευκτο φορτηγό «Ηλίας Γ. Κουλουκουντής», ένα από τα ωραιότερα αποκτήματα του Εμπορικού Ναυτικού κατά την δεκαετία του 1930, κατά την διάρκεια των δοκιμών του στα ναυπηγεία «Shorth Brothers» στο Sunderland. To πλοίο ήταν τύπου «shelter-deck» και είχε ναυπηγηθεί σύμφωνα με όλους τους αυστηρούς κανονισμούς ναυπήγησης της Βρετανίας αλλά και του Καναδά. [Ναυτικά Χρονικά, αρ. 179, 1 Ιουνίου 1938]](https://i0.wp.com/www.isalos.net/wp-content/uploads/2017/02/201702261659164960.png?resize=290%2C146&ssl=1)
Το νεότευκτο φορτηγό «Ηλίας Γ. Κουλουκουντής», ένα από τα ωραιότερα αποκτήματα του Εμπορικού Ναυτικού κατά την δεκαετία του 1930, κατά την διάρκεια των δοκιμών του στα ναυπηγεία «Shorth Brothers» στο Sunderland. To πλοίο ήταν τύπου «shelter-deck» και είχε ναυπηγηθεί σύμφωνα με όλους τους αυστηρούς κανονισμούς ναυπήγησης της Βρετανίας αλλά και του Καναδά. [Ναυτικά Χρονικά, αρ. 179, 1 Ιουνίου 1938]